Popis aktivity:
Jen zkráceně, kdo nezná pojem ferrata – jedná se o zajištěné cesty, často v běžně nepřístupném, horském terénu, vybavené ocelovým lanem, kovovými stupy nebo jinými pomůckami usnadňující výstup, více informací prozradí “pan Google” 😛
Z parakoviště vás k parku dovede ukazatel, projdete kolem vápenky a pak mírně dolů. Areál nabízí nejen ferratovou stěnu, ale také osobní lanovku (při které vás personál doprovází, sjezd je rozdělen do třech úseků), lanový park, dětské hřiště, občerstvení, či návštěvu jeskyně. S dětmi zde můžete příjemně strávit klidně i odpoledne, pro běžného ferratistu budou 2h až dost (mně osobně stačilo pár minut.. )
Na ferratové stěně nečekejte jen jednu trasu, ale spleť mnoha krátkých tras, celkem se jedná o 511 m ferratových tras od nejlehčí, kterou zvládne bez problému i malé dítě až po obtížnost E s převisem a sestupem po krátkém žebříku. ferratová stěna slouží pro nácvik, než se vydáte na opravdovou ferratu do hor.
Teď jen stručně co vás čeká:
2 žebříky dlouhé 15 a 2,5 metru
4 lanové mostky – jeden 60m a tři kolem 10m dlouhé
U jednodušších cest stoupací kramle a kolíky
Obtížnější úseky D a E jsou bez kramlí, stupy jsou menší, malé až žádné, skála místy v převisu.
Ferratové vybavení jako je helma, sedák a odsedka, vám v areálu rádi za poplatek půjčí, případně rukavice prodají.
Můj názor:
Ferratová stěna mě příliš neoslovila, ale věřím, že pro začátečníky to bude dobré, navíc, takto dlouhý lanový most v ČR jinde nenajdete. ..Co mě zarazilo, tak že se zde i za ferratu platí, s tím jsem se setkala jen ve Slovenském ráji, kde je to pochopitelné, tam se platí i za turistické trasy, o jiné placené ferratě zatím nevím.
Lanová dráha také celkem zajímavá, je rozdělená na tři části, nicméně 200 Kč za jízdu dá člověk asi jen jednou.. 🙂
Zbytek atrakcí jsem neměla možnost odzkoušet.